Proizvođač namještaja izrađuje jedinstveni stol iz čempresa pomoću pilane “LT15WIDE”
Oznake

Kyle Snellenberger došao je na ideju pretvoriti cijeli balvan u zadivljujući komad namještaja. Obradio je trupac i izradio jedinstvenu recepciju, koja je sada ponosno izložena u predvorju hotela u Louisiani, SAD.
Ovaj stol od čempresa dugačak je 4,57 metara, širok 91 cm i visok 107 cm. Pažljivo je izrađen iz jednog trupca, izvučenog iz rijeke Ouachita i ispiljenog u piljenice debljine 76 mm, pomoću prijenosne pile Wood-Mizer LT15WIDE.


Za ovaj jedinstveni projekt, Kyle je odabrao potopljeni čempres. Ovo drveće je podrijetlom iz jugoistočnih Sjedinjenih Država, a trupci čempresa, koji tonu, često se nalaze u rijekama, gdje su godinama bili potopljeni. Tijekom vremena drvo prolazi kroz fizičke promjene, tamni i dobiva nevjerojatnu ljepotu i iznimnu tvrdoću, što ga čini zahtjevnim za piljenje.


"LT15WIDE” se s time nosio bez puno problema. Uspio sam ispiliti trupac u daske maksimalne širine od 91 cm", rekao je Kyle. "Svaki rez na pilani morao je biti savršen - nije bilo mjesta za pogreške."


Iako mu je za dovršetak projekta trebalo oko četiri mjeseca, Kyle je obradio 100% drvne građe šempresa na svojoj pilani “LT15WIDE”, uštedivši pritom otprilike 2000 USD.








Prije nego što je posjedovao pilanu Wood-Mizer, Kyle je kupovao drvnu građu od drugih tvornica. Ti su materijali bili skuplji i rijetko su odgovarali njegovim potrebama za dizajn namještaja.
Kyle je vlasnik radionice namještaja, a s obzirom na sve veće cijene piljene građe, odlučio je uzeti stvari u svoje ruke i sam početi proizvoditi građu. To ga je navelo da kupi svoju prijenosnu pilanu Wood-Mizer “LT15WIDE”. "Pokrećemo stroj svaki dan jer uvijek imamo mnogo projekata na kojima radimo", rekao je Kyle.






Radni stol iz čempresovine, savršen je primjer Kyleove sposobnosti da sirovo drvo pretvori u nešto izvanredno. "Iskreno govoreći, piljenje ovog trupca bilo je malo nervozno, ali rezultat je ispao apsolutno savršen", rekao je Kyle. "Od dana kada sam obradio trupac, pa do završetka projekta, uključujući vrijeme sušenja u sušari, trebalo je oko četiri mjeseca. Često dobivam komplimente za ovaj stol budući da se nalazi u predvorju hotela, gdje ga vidi toliko ljudi. Donio mi je bezbroj novih klijenata."








***